BJJ

Brazilské jiu jitsu v Praze

Brazilské jiu-jitsu je určeno pro všechny zájemce, kteří chtějí cvičit kondičně nebo i pro soutěživé sportovce. BJJ se orientuje na boj na zemi na submisivní techniky (škrcení, páčení).  

Brazilské jiu-jitsu vděčí za svou popularitu rozvětvené rodině Graciů, která ho šíří po celém světě prostřednictvím médií a kultu osobnosti profesionálních zápasníků UFC. S Robinem Graciem u nás pořádáme pravidelné semináře.

  • Nezáleží na velikosti!
  • Nezáleží na síle!
  • Nezáleží na věku!
  • Záleží jen na tobě!!!

Úvodní trénink zdarma

nebo nám zavolejte na 733 571 421 a domluvte si první trénink zdarma

Historie Brazilského Jiu jitsu

Heliovi bylo šestnáct let, když si poprvé přičichl k bojovým uměním. Jeho starší bratr začal studovat japonské jiu-jitsu pod vedením experta Mitsuyo Maeda. Helio byl pro jistou držen dál od těchto jiu-jitsu lekcí. Hlavně kvůli jeho slabé konstituci a tendencím po námaze omdlévat. Gracie sledoval z povzdálí, jak se jeho bratr učí toto umění a později jej sám začal vyučovat. Jednoho dne byl vhozen do role učitele, když jeho bratr přišel do hodiny pozdě.

Postupem času Helio přizpůsobil japonské Jiu-jitsu své slabší konstituci zdůrazněním pákového efektu a technik velké síly a stability. Před svou třicítkou začal Helio zápasit profesionálně s různými soupeři v různých disciplínách. V roce 1951 Gracie famózně zaměstnal Masahiko Kimuru, velikána tehdejšího Judo, jenž se ubránil díky zámku na rameno po patnácti minutách urputného boje. Držení, kterému podlehl Gracie, bylo pojmenováno po muži, který tuto obranu použil. Synové Gracieho, Rorion, Rickson, Royce, Relson, Robin a Royler, pokračovali v tradici Gracie Jiu-Jitsu založením “Gracie Challenge” pro trénování všech disciplín bojových sportů.

Helio Gracie zemřel ve věku 95 let, nicméně brazilské jiu-jitsu bude žít dál díky manželce Veře, synům Ricksonovi, Roylerovi, Rolkerovi, Royceovi, Relsonovi, Robinovi, Rorionovi, dcerám Rerice a Ricci.

Brazilské Jiu-Jitsu je bojové umění u jehož vzniku stáli členové rodiny Gracie. Na začátku 20. století se přistěhoval do Brazílie japonský učitel judo, jiu-jitsu a uznávaný zápasník Esai Maeda. Spřátelil se zde s Gastao Graciem, vlivným politikem a nabídl mu, že bude učit jiu-jitsu jeho nejstaršího syna Carlose. Carlos později učil své čtyři mladší bratry a v roce 1925 si otevřeli první akademii jiu-jitsu v Brazílii.

Helio Gracie (narozen v roce 1912), pozdější zakladatel brazilského jiu-jitsu (BJJ) a Gracie jiu-jitsu (GJJ) proslul zápasy s nejlepšími bojovníky své doby.V jeho šlépějích jdou i ostatní rodinní příslušníci, kteří jsou velmi úspěšní na soutěžích vale tudo, UFC a samozřejmě i brazilského jiu-jitsu.Gracie spolu se svým starším bratrem Carlosem jsou označováni za zakladatele moderního MMA a své jméno si vybudovali díky síle v bojových sportech v širokém spektru zápasů, do kterých byli vyzváni a které se odehrály v letech 1932 až 1967 v Brazílii.

Brazilské Jiu jitsu je jedno z nejlépe prověřených bojových umění na světě. Desítky mistrů různých odvětví bojových umění vyzvali zástupce rodiny Graciů na souboj a 100% těchto soubojů Graciovi zvítězili.

Trenéři BJJ

Úvodní trénink zdarma

nebo nám zavolejte na 733 571 421 a domluvte si první trénink zdarma

Scroll to Top