Kondiční kickbox

Kondiční kickbox v Praze

Kondiční kickbox je pro ty, kteří chtějí dělat kickbox naplno, chtějí mít kondici a dovednosti kickboxera, ale z jakýchkoliv důvodů nechtějí závodit.

  • 100% zlepší Váš kardiovaskulární systém
  • pomůže při snižování váhy
  • zpevní Vaše svaly a zlepší Vaší flexibilitu
  • zdokonalí ovládání těla
  • 100% se odreagujete od stresu

Úvodní trénink zdarma

nebo nám zavolejte na 733 571 421 a domluvte si první trénink zdarma

Co je kickboxing?

Kickboxing je moderním bojovým sportem, který má své kořeny v řadě bojových umění. O kickboxingu mluvíme vždy jako o sportu, protože v něm lze, podle daných pravidel, zápolit. Samotný název kickboxing, pocházející z angličtiny, vhodně vystihuje základní rys – boj za použití nohou (kick) a rukou (box). Kickboxing rozlišujeme podle síly a razance na tzv. plno kontaktní disciplíny (fullcontact, kickbox-low kick, K-1) a polo kontaktní disciplíny (semicontact – americké karate, lightcontact).

V Tiger Teamu se vyučuje kickbox na kondiční i závodní úrovni.

Plnokontaktní styly

FULLCONTACT – povoleny jsou všechny druhy pěstních úderů, všechny druhy kopů, kopy z otočky a kopy s výskokem. Všechny kopy musí být vedeny nad pas. Údery i kopy jsou vedeny plnou silou, se snahou trefit soupeře do hlavy nebo na střed (žebra, břicho). Při souboji je cílem knokautovat soupeře nebo získat během souboje více bodů.

KICKBOX – LOW KICK – povoleny jsou všechny druhy pěstních úderů, všechny druhy kopů, kopy z otočky a kopy s výskokem jako u fullcontactu, navíc je zde povolen tzv. lowkick (nízký kop vedený na stehno soupeře). Údery i kopy jsou vedeny plnou silou, se snahou trefit soupeře do hlavy nebo na střed (žebra, břicho, stehno). Při souboji je cílem knokautovat soupeře nebo získat během souboje více bodů.

K-1 – povoleny jsou všechny techniky jako u fullcontactu a lowkicku, navíc jsou zde povoleny kopy koleny, úder hřbetem ruky z otočky (backfist) a krátký klinč (ne delší než 5 vteřin). Není dovoleno používání loktů. Údery i kopy jsou vedeny plnou silou, se snahou trefit soupeře do hlavy nebo na střed (žebra, břicho, stehno). Při souboji je cílem knokautovat soupeře nebo získat během souboje více bodů.

 

Polokontaktní styly

LIGHTCONTACT – povoleny jsou všechny druhy pěstních úderů, všechny druhy kopů, kopy z otočky a kopy s výskokem. Všechny kopy musí být vedeny nad pas. Technikou se podobá fullcontactu, avšak nadměrná a nepřiměřená síla úderu a kopů zde není přípustná, všechny techniky v této disciplíně musí být vedeny s lehkým dotekem. V lightcontactu rozhoduje především umění napojování technik, znalost prostoru a předvídavost. Při souboji je cíle soupeře nabodovat, čili rozdat více přesných úderů/kopů. Lightcontact je rozšířen hlavně mezi juniorskými kategoriemi jako příprava na pozdější zápasy plného kontaktu v dospělosti nebo mezi začátečníky.

SEMICONTACT – americké karate – je přerušovanou formou boje, tzn., že po každé úspěšně zakončené akci, kterou je zásah rukou či nohou do bodovaného místa (hlava, tělo), rozhodčí zápas přeruší a udělí body. Techniky musí být provedeny kontrolovaně. Pro tuto disciplínu je typické postavení bojovníků, kteří stojí při souboji k sobě bokem.

Trenéři kondičního kickboxu

Scroll to Top